featured

Fatih Küpeli’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Övgü

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Avşarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve iş adamı Sayın Fatih Küpeli son zamanlarda aldığımız hüzünlü şehit haberlerine, uyuşturucu ve terör konusunda açıklamalarda bulundu. 7 yıllık çözüm sürecini değerlendiren Fatih Küpeli bu süreçte en çok emeği geçen başta T.C. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu olmak üzere tüm bakanlık ve kolluk kuvveti mensuplarımıza teşekkürü bir borç bildiklerini belirtti.

Fatih Küpeli sözlerine FETÖ ve PKK ile başladı.

PKK’yı yüzlerce tır silah ile besleyenin, FETÖ yapılanmasının mimarının, Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da yaşanan katliamın sorumlusu olan sorunlu ülkelerin aynı ülkeler oldukları aşikardır. Komşu ülkelerimizde iç savaş çıkartıp ve akabinde barış getireceğiz denilip yıllarca kanlı postalları ile katliam yapmışlardır, lakin Türkiye buna diğer ülkeler gibi yenilmemiştir.

Bu konuda Süleyman Soylu açıklamasında ‘Suriye ve Irak’ın kuzeyi orada durduğu sürece biz tetikte olmak zorundayız. Oraları temizlemedikçe, hayallerindeki terör koridorunu hayallerinden söküp atmadıkça, bir daha akıllarına getirebilecek bir anlayış bırakmadıkça terörle mücadelemiz bitmeyecektir’ biçiminde vurguladı.

Bu doğrultuda 28 Kasım 2019 günü hatırlar iseniz Conflict Zone programına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Sözcümüz Sayın İbrahim Kalın, üzerine gelen sunucuya ve yapılan iftiralara gereken cevapları vermişti.

Ülkemizde gerek muhalefet gerek ise hükümet tarafından son zamanlarda sıklık ile söz edilen ve dillerden düşmeyen bir “liyakat” kelimesi var. Liyakatli kişi bize göre işini devletine yaraşır bir biçimde yapandır. Verdiği sözleri tutan, vaatleri yerine getirendir. Makamına uygun ciddiyette ve görevinde yeterli kabiliyette olandır.

2016 yılından bu yana birkaç satır Sayın Süleyman Soylu’dan liyakat konusunda bahsedecek olur isek:

2017 yılında Süleyman Soylu’dan tarihi konuşma ile başlayalım.

“Gençler sizlere vatanı emanet edeceğiz. Hazır mısınız ? Size Sakarya’yı, size Dumlupınar’ı, size Kahramanmaraş’ı, size Gaziantep’i, size Şanlıurfa’yı, size Çanakkale’yi, size Ege’yi, size Akdeniz’i, size Karadeniz’i, size Marmara’yı, size İstanbul’u, size Ankara’yı, size bu ülkenin namusunu emanet edeceğiz. Hazır mısınız ?

Genç arkadaşlarım…
Biz size Filistin’i, biz size Arakan’ı, biz size bu ülkeyi dünyada zulüm nerede ise oraya adaleti ve hakkaniyeti nakşetmek için emanet edeceğiz. Hazır mısınız ?

Biz size son teknolojik silahlar ile ezilmeye çalışılan insanları, yok edilmeye çalışılan vicdanları emanet edeceğiz. Biz size dünyanın en onurlu, en şerefli, belki de insanlığın son kalesi olan bir medeniyeti “Anadolu Medeniyetini”, bu milletin dinini, inancını, manevi değerlerini, ahlakını, faziletini, aile duygusunu, anne-baba sevgisini ve vicdanımızı emanet edeceğiz. Hazır mısınız ?

Şimdi aldık haberini. Göğüs göğüse mücadele ediyorlar ve 10 teröristi Ağrı’da etkisiz hale getirdiler. Bizim evlatlarımız. Annelerinin arkasından Ayetü’l-Kürsi okudukları, eşlerinin evlerinden ‘Allah’ım onların kılına zarar gelmesin’ diye dua ettikleri evlatlarımız…

Gençler hazır mısınız ?”

 

2016 – “Değneksiz köy buldunuz geziyorsunuz. Yok öyle bir şey…”

2016 yılında Süleyman Soylu PKK’ya yönelik “Kandili o teröristlerin başına yıkarız. Öyle değneksiz köy buldunuz geziyorsunuz. Yok öyle bir şey…” demesinin ardından yıl tekrar 2022’ye geldiğinde 31 Aralık 2016 günü Reina saldırısından bu yana bakanlığımızın ve kolluk kuvvetlerimizin istikrarlı çalışmaları neticesinde çok şükür ki terör anlamında halkı hedef alan bir faaliyet yaşanmadığına şahit olduk.

 

2017 – 2022 “Doğu da ki Türk ve Kürt Çocuklarımız.”

2017 yılında Süleyman Soylu “Nasıl İstanbul da ki aileler çocuklarının okuyup doktor mühendis olmalarını istiyor ise Doğu da ki çocuklarımızın aileleri de onları okutmak istiyor. Biz onların da tiyatro oynamasını istiyoruz. Biz orada çocuklarımızın sinemaya gitmesini istiyoruz. Biz orada dünyada rekabet edebilecek çocuklarımızın en iyi sporculardan olmasını istiyoruz. En iyi üniversitelerde okumalarını istiyoruz. Üniversiteleri terör yuvası yapanlara karşı, bu ülkenin yarınlarına yönelik ilim ve bilim ile terörün inadına Türkiye’nin Doğusu ile, Batısı ile zengin ve müreffeh bir ülke olmasını istiyoruz.” demesinin ardından yıl tekrar 2022’ye geldiğinde ise; Doğu ve Güneydoğu’da 2021’e kadar terör örgütlerinin eylemselliğinin yüzde 95,76 azaldığını, akabinde üniversite öğrenci sayısının da yüzde 103,8 ve lisanslı sporcu sayısının yüzde 139,8 arttığını gördük. Süleyman Soylu’nun Diyarbakır annelerinin yanında olduğunu gördük.

 

2018 – “Hiç kimse bizim geleceğimizi zehirleyemez”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3 Ocak 2018 yılında yaptığı açıklamada “Ankara valiliğince yapılan açıklamada geçtiğimiz yıl Ankara’da 1610 uyuşturucu satıcısı tutuklandı. Sokak satıcılarına yönelik operasyonlar kesintisiz olarak devam ediyor ve devam edecektir. Her zaman söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz, PKK bizim için nasıl tehdit ise onları finanse eden uyuşturucu da o kadar tehdittir. Onlara ne yapıyor isek Allah şahittir ki uyuşturucu satıcılarına da aynısını yapmaz isek bu millet hakkını helal etmesin. Kimse bizim nesillerimizi, kimse bizim halkımızı ve kimse bizim geleceğimizi zehirleyemez.” sözlerinin ardından yıl tekrar 2022 ye geldiğinde; Uyuşturucu ile mücadele (Narko Terör) kapsamında sadece 2021 yılında toplam 195 bin operasyon yapıldı ve 2 yılda toplam 50 milyar TL paranın PKK’ya gitmesi engellendi.

Fatih Küpeli son olarak; “Ülkemizin terör ve uyuşturucu gibi, Türk-Kürt ayrıştırma planları gibi, zor zamanlardan geçtiği son yıllarda verdiği sözlerin altını dolduran liyakatli bir bakan gördük, T.C. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şahsım ve Dünya Avşarlar Birliği adına teşekkür ediyorum.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

9
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Fatih Küpeli’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Övgü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Güncel Haber Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin