featured

Babacan, Altındağ’da sivil toplumla buluştu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Babacan, Altındağ’da sivil toplumla buluştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’nın Altındağ ilçesinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda esnaf, muhtar ve STK temsilcileriyle buluştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’nın Altındağ ilçesinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda esnaf, muhtar ve STK temsilcileriyle buluştu. Babacan gelen soruları şöyle yanıtladı:

 ‘Eşit vatandaşlıkla ilgili sağlam duruşumuz var’

“Bizim vatandaşlarımızla devlet arasındaki ilişkinin mutlaka eşit vatandaşlık temelinde olması gerektiğiyle ilgili sağlam duruşumuz var. Eşit vatandaşlık, bu ülkenin tüm vatandaşlarının birinci sınıf vatandaş olmasıdır. Herkesin mutlaka eşit ve birinci sınıf vatandaş olması gerekiyor. Kadın erkek fark etmeden fırsat eşitliği olması gerekiyor. Etnik kökeni, dini, inancı ne olursa olsun, inansın veya inanmasın, mezhebi ne olursa olsun, herkesin hayat tarzını, inancını, etnik aidiyetini olduğu gibi kabul etmek, devlet yönetimindeki en önemli ilktir.”

 ‘Devlet camilere sağladığı imkanları Cemevlerine de sağlamalı’

“Cemevi ve camilerle ilgilide partimizin tutumu çok açık. Öncelikle belediyelerin bu imar planlarında artık cemevlerine de yer ayırmasını çok olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. Bizim partimizin henüz bir belediyesi yok henüz seçime girmediğimiz için ama bizim belediyelerimizde bu konuda mutlaka gerekli hassasiyeti gösterecektir. Belli bölgelerde yeterli talep olması halinde imar planı mutlaka yapılacaktır. Ayrıca biz devletin camilere sağladığı maddi imkânların cemevlerine de sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.”

 ‘İşe alırken asla ayrımcılık yapmadık’

“Avrupa Birliği Bakanlığı dönemimde Avrupa Birliği Bakanlığının yapısına bakın. Ekonomiden sorumlu olduğum dönemlerde ekonomik birimlerin insan kaynağı yapısına bakın. Dışişleri Bakanı olduğum dönemde Dışişleri Bakanlığına bakın. İşe alırken asla ayrımcılık yapmadık. Siyasi görüşlere bakmadık. Yükselmede, terfi etmede, üst pozisyon görevlerde hiç kimsenin memleketi neresidir diye bakmadık. Dini, mezhebi nedir diye ayırmadık. Zaten bunun için başarılı olduk.”

 ‘Millî gelir muhtemelen yine düşecek’

“Sağlık Bakanımızı, Sosyal Güvenlik Bakanımızı, Maliye Bakanımızı, Planlama Bakanımızı, kim var kim yok tüm bakanları çağırır her pazartesi toplanırdık. Kritik tüm kararları istişareyle alırdık. Böylece Türkiye’nin millî geliri 3500 dolardan 12.500 dolara çıktı. Ama o 12.500 dolarlık zirveyi gördükten sonra her yıl Türkiye’de millî gelir sürekli düşüyor. Geçen sene 8 bin küsur dolardı. Bu sene muhtemelen yine düşecek. Kur atıyor, kur arttıkça dolar cinsinden hepimiz fakirleşiyoruz. Kur arttıkça A’dan Z’ye her şeye zam geliyor.”

‘Kadınların siyasette temsiliyetini iyi bir noktaya getirmeye çalışıyoruz’

“Bizim partimizde yüzde 35 cinsiyet kotası var. Diğer partilerle mukayese ettiğimizde en yüksek kota bizde. Yüzde 35 kotayla kadınların siyasette temsiliyetini mümkün oldukça iyi bir noktaya getirmeye çalışıyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Babacan, Altındağ’da sivil toplumla buluştu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Güncel Haber Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin