featured

Erdoğan, AK Parti Eskişehir genişletilmiş il danışma toplantısına katıldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan, AK Parti Eskişehir genişletilmiş il danışma toplantısına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir genişletilmiş il danışma toplantısında konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Eskişehir teşkilatımızın her biri mensubuna salonlara sığmayan şu coşkunuz ve ahde vefanız için şahsım adına yönetim adına teşekkür ediyorum.

Eskişehir teşkilatımız da görev alan tüm kardeşlerimize emekleri sadakatleri için teşekkür ediyorum.

Biz bugünlere büyük ve güçlü Türkiye sevdasına gönül veren isimsiz kahramanların fedakarlıkları ile biz bugünlere milletimizin tarih sahnesinde hak ettiği yeri alması için gece gündüz çalışan emektarlarımızın gayretleriyle geldik.

Bu günlere yılın her günü günün 24 saatini kendini bu davaya hizmete adayan kardeşlerimizin mücadelesiyle geldik.

Partimizin kuruluşundan bir buçuk yıl sonra iktidara taşıyan karşılaştığımız onca badireye rağmen bizi 19 yıldır iktidarda tutan ruhudur.

Bizim yolumuz Eskişehir’i fetheden büyük kumandan 2 Kılıçaslan’ın yoludur.

Bizim yolumuz bugün de gerektiğinde vatanı bayrağı ezanı istiklali ve istikbali uğruna can vermekten çekinmeyen yiğitlerin yoludur.

Kardeşlerim AK Partili kadrolar olarak uzun ince bu yolda başımız dik alnımız ak bir şekilde tam 20 yıldır yürüyoruz.

İlk günkü aşkla ilk günkü canımızla aziz milletimize hizmet etmenin mücadelesini veriyoruz.

Hiç kimseyi ayırmadan hiç kimseyi hor görmeden hiç kimseyi dışlamadan 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalışıyoruz.

Milletimizin kardeşliğini güçlendirmek dışında şimdiye kadar hiçbir amaç gütmedik gütmüyoruz.

Bugünde Türkiye’de huzurum barışın kalkınmanın istikrarın teminatı AK Parti ve Cumhur İttifakı son 19 yılda karşılaştığımız nice badireleri atlatarak Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağız.

2023 limanına da ülkemizi inşallah selametle kavuşturacağız.

Kardeşlerim dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı hedefinize eninde sonunda muhakkak ulaşacağız.

Bu uğurda hız kesmeden tempomuzu asla düşürmeden çalışmaya devam ediyoruz.

Türk ekonomisini yatırım üretim ihracat ve istihdam sütunlar üzerinde yükseltmek için yurtiçinde ve yurtdışında gayret gösteriyoruz.

Bu amaçla hafta başından itibaren 3 ülkeyi kapsayan 4 günlük bir Afrika seyahati gerçekleştirdik.

Türkiye’den Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk kez yapılan Ankara ziyaretinde farklı alanlarda 7 anlaşmaya imza attık.

Buralar 15-20 yıl öncesine kadar Türkiye’nin hiçbir varlık göstermediği coğrafyalardı. Türkiye oraları bilmiyordu.

Buralar bizden önce Türkiye’nin tanınmadı bilinmediği ülkemizden çok uzakta görülen yerlerde bugün kıtanın her yerinde Türk ürünlerini Türk şirketlerinin insanımızın yardım elini bu topraklara uzatan sivil toplum kuruluşlarını görmekten bu milletin bir evladı olarak gerçekten iftihar ediyorum.

Bizden önce Afrika’da ülkemizin esemesi okunmazken hamdolsun bugün kıta ülkeleri ile toplam ticaretimiz 25 milyar doları aşıyor.

Kıtanın dört bir yanında toplam değeri milyarlarca doları bulan mega projelere imza atıyor Afrika çapındaki yatırımlarımızın değeri ise 6 milyar doları geçiyor.

Türkiye’nin sadece Afrika kıtasında değil Asya’dan Latin Amerika ve Karayipler’den Uzak Doğu’ya kadar farklı coğrafyada yazmış olduğu destan hepimizin ortak destanıdır.

Ülkemizin ihracat rakamlarını artıracak üretim kapasitesini güçlendirecek Türkiye’ye daha fazla yatırım çekecek çabalardan kimse olmamalı bilakis herkes bundan gurur duymalı.

Ankara’nın ötesine geçemeyenler bizim çok boyutlu dış politikamızı maalesef anlayamıyor.

Dahası muhalefetin ve zihnini yeminli Türkiye düşmanlarına kiralamış bazı kesimlerin attığımız tüm bu adımlardan rahatsızlık duyduğunu görüyoruz.

Hayatında hiç ticaret yapmamış ürün alıp satmamış. İhracat nedir? Yatırım nedir? Üretim nedir? kalite nedir? Bilmeyen bu kifayetsizler Türkiye’nin Afrika’da ne işi var diyor aynı soruyu ülkemizdeki lejyonerleri ile birlikte tescilli sömürgeciler de soruyor.

Türkiye’nin daha adil bir dünya için  verdiği mücadele sömürgecileri ve içimizdeki uzantılarını fevkalade rahatsız ediyor.

Afrika’daki kendi kanını ve katliamcı geçmişleriyle yüzleşmek yerine Türkiye’ye laf atanları biz kesinlikle muhatap almıyoruz.

Ya siz değil misiniz Cezayir’de bir milyon insanı katleden.

Nijerya’da 1 1 milyon insanı katlettiniz. Ruanda’da 900.000 insanı katlettiniz. Kim bunlar Batı Batı-Fransa.

Bunlar bize insanlık dersi veremez. Bunların önce insanlığı öğrenmeleri lazım. Nereden? Türkiye’den öğrenmeleri lazım. Çünkü bizi Afrika politikamızdan dolayı eleştirenlere hak ettikleri cevabı bizden önce Afrikalı kardeşlerimiz zaten misliyle verir.

Küresel vizyonumuzun en önemli parçalarından olan Afrika kıtasıyla işbirliğimizi sömürgecileri ve içimizdeki 5 kollarını rahatsız etme pahasına önümüzdeki dönemde de güçlendirmeyi sürdüreceğiz.

Değerli kardeşlerim yurt dışında bu adımları atarken ülkemizin içini de ihmal etmiyoruz. Bir taraftan ihracatçılarımıza yeni kapılar açıyor, diğer taraftan da yeni hizmetler ve yatırımlarla tanıştırıyoruz.

Diğer taraftan da insanımızı yeni hizmetler ve yatırımlar ile tanıştırmaya devam ediyoruz. Hemen her hafta ülkemizin bir şehrini ziyaret ederek yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılış heyecanını milletimizle birlikte yaşıyoruz.

Önceki hafta Adana’daydık 2,2 milyar liralık kamu yatırımı ile 1,8 milyar liralık özel sektör yatırımlarının resmi açılışlarını yaptık.

Bugün de Eskişehir’de devam ettiriyoruz.

İl danışma toplantımızın ardından Çin’in şehrimizde kurduğu beyaz eşya fabrikası ile organize sanayi bölgesinde yapılan 52 yeni fabrika ve altyapı tesislerinin açılışını bugün gerçekleştireceğiz.

Burada da bakanlıklarımızın kurumlarımızın belediyelerimizin tamamladığı toplam yatırım bedeli 2,7 milyar lirayı aşan 106 ayrı kalem eseri toplu açılış törenine iştirak edeceğim.

Şimdi ben ne anlatıyorum diyorum ki şu tesisler bu tesisler bak şu iki kalemi düşünün yaklaşık 160 ayrı tesis ve uluslararası peki ya bu Ana Muhalefet CHP’nin Eskişehir’de bunların nesi var yaptıkları hangi eser var?

Evet biz Ziya Paşa’nın sözü ile hep konuşuyoruz ya “Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri.”

Bir de Millet Bahçesi’nin açılışını da yapacağız. Onu da inşallah en güzel şekliyle Eskişehir’imize kazandırmış olduk.

Tüm bu yatırımların şehrimize ve siz Eskişehirli kardeşlerime hayırlı olmasını diliyorum.

Bu eserlerin inşasına katkı sunan destek veren mimarından mühendisine işçisi ne kadar özel sektör kuruluşlarımızdan resmi kurumlarımıza kadar herkese şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Eskişehir 2023’te sandıkları patlatmaya var mıyız? Durmak yok yola devam çok çalışacağız.

2023 senesi yaklaştıkça CHP’nin başını çektiği muhalefetin pervasızlıkları provokasyonları da artıyor. Ülkemizdeki siyasi iklimi zehirlemek milleti siyaset kurumundan soğutmak için yalan terörü dair her şeyi deniyorlar.

Partilerini saran yolsuzluk hırsızlık taciz tecavüz bütün skandalların insanımızın gözünden kaçırmak için her yola başvuruyorlar.

Bir dönem sığınmacılara karşı vatandaşlarımızı kışkırtan daha sonra hem de üniversite sınavına girecekleri günlerde gençlerimizi galeyana getirmek istediler.

Kadrolu militanlarını öne sürerek yurtlar üzerinden üniversite gençliğimizi provoke etmeye çalıştılar.

Bir ara hakimleri polisleri daha sonra öğretmenleri tehdit ettiler ne demediler.

Memurlara öğretmenlere hatırlayın neler açıkça tehdit ettiler. Sen kimsin de benim memurumu tehdit ediyorsun.

Sen kimsin de benim polisi mi tehdit ediyorsun.

Sen kimsin de bu ülkede alnının akıyla gelip bir kariyer almış memuru tehdide yelteniyorsun.

Ben de buradan milletimin memuruna sesleniyorum sakın ha bu oyunlara gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığını sürece bunların hiçbirisi sizin kılınıza dokunamaz.

Bunlar sadece, yönetiminde olduğu belediyelerde işte işçileri işçi kardeşlerimize ne yapıyorlar atıyorlar.

Ama bunun bedelini de ödeyecekler. Çünkü alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

Milletimizin hiç bir kesimi yok ki CHP’nin  milletimizden hiçbir kesimi yok ki CHP’nin tehditlerinden payını almasın. Toplumumuzun hiçbir kesimi yok ki CHP’nin yalan terörüne maruz kalmasın.

Biliyorsunuz bir dönem yeni CHP diye bir furya vardı. Başındaki zattan kimi köşe yazarlarına kadar herkes CHP’nin değiştiğinden darbeci kodlarından kurtulduğundan bahsediyordu.

Seçim bitti maske düştü yeni CHP ambalajının altından tek parti faşizminin güncel bir sürümünü ortaya çıktı.

Yeni CHP dediklerinin millete 1940’ları aratacak kadar faşist küstah zihniyeti temsil ettiği anlaşıldı.

CHP’nin darbeci ve faşist kodlarından kurtulmasının mümkün olmadığını biz zaten biliyoruz. Ama bu süreçte milletimiz de hakikat-i görmüş oldu.

Türkiye’nin son 20 yılına damga vurmuş bir kadro olarak boşa geçirecek tek bir saniyemiz dahi yoktur.

Çok çalışacağız milletimiz bizden hizmet bekliyor. Milletimiz bizden hak ve özgürlüklerine sahip çıkmamızı bekliyor.

Milletimiz bizden demokratik kazanımlarının korunması için daha fazla çalışmamızı bekliyor. Milletimiz bizden büyük ve güçlü Türkiye inşa etmemizin ülkemizde 2023 hedefleri ile buluşturmamızı bekliyor.

Muhalefetin nefret ve tehdit siyasetini her zaman olduğu gibi yine eser hizmet ve kardeşlik siyasetimizle başarısızlığa uğratacağız.

AK Parti’nin yaptığı hizmetleri reformları ülkemize kazandırdığı eserleri iyi bir şekilde doğru bir şekilde halkımıza anlatacağız.

Sadece bilmemiz yetmez bildiklerimizi bilmeyenler anlatacağız inanın en yakınımızdakiler bile bunların çoğunu bilmiyor evdeki evladın bilmiyor.

Onun için bunları anlatacağız neler yaptık neler kazandırdık anlatmamız lazım. Anlatmazsak yazık olur sizlerden önümüzdeki dönemde çok daha aktif çok daha azimli çok daha gayretli olmanızı istiyorum.

Hibya Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan, AK Parti Eskişehir genişletilmiş il danışma toplantısına katıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Güncel Haber Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin