featured

Mersin Yeni Valisi İle Buluştu: “Ali Hamza Pehlivan.”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Yeni Valisi İle Buluştu: “Ali Hamza Pehlivan.”

21 MAYISCUMARTESİ GÜNÜ SAAT;13.30 DA Mersin sahil valilik binanasın da yeni görevine başlamak için makam aracı ila geldi; ilimizin iş ve siyaset dünyası karşılama törenin, de hazır bulundu;
Mersin’in yeni Valisi Ali Hamza Pehlivan oldu;
Mersin Valisi olan Ali İhsan Su, Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır Valisi olurken, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan yeni Mersin Valisi oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Mersin Valisi olan Ali İhsan Su, Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır Valisi olurken, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan yeni Mersin Valisi oldu.
Yayımlanan kararname ile 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı;


MERSİN NİN YENİ VALİSİ ALİ HAMZA PEHLİVAN KİM?

Rize’nin Hemşin İlçesinde 1977 tarihinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hemşin’de tamamladı. Bir yılı İngilizce hazırlık sınıfı olmak üzere 5 yıllık lisans eğitimini, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünde 1999 yılında başarı-onur belgesi sahibi olarak tamamladı. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve Mayıs 2000 tarihinde Artvin İli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Rize-Pazar İlçesinde Kaymakam Refikliği, İçişleri Bakanlık Merkezinde Mülkiye teftiş stajını yaptı. Ekim 2000-Mart2001 tarihleri arasında Milli Güvenlik Akademisinden 49.Dönem Müdavimi olarak mezun oldu. Mart-Eylül 2001 tarihleri arasında Samsun’un Ladik İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevi yaptı. 2001-2002 yılları arasında İngiltere-Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi mastırını tamamladı. Mastır tezini, Yeni Kamu Yönetimi, Yönetişim gibi fikir akımları ile İngiliz Hükümetlerinin Kamu Yönetimi alanında yaptığı Reform Çalışmalarından hareketle en yeni reform paketlerinden biri olan ‘Kamu Hizmet Sözleşmeleri’ içinde ‘Hesap verebilirlik’ anlayışı hakkında yazdı.

Ordu’nun Akkuş ilçesinde bir süre Vekil Kaymakam olarak görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığının düzenlediği Kaymakamlık Kursuna katıldı. Kaymakamlık Tezini “Dünyada ve Türk İdari Yapısında Elektronik (e) Devlet Anlayışı” konusunda yazdı. Nisan 2003 tarihinde Giresun-Doğankent Kaymakamı olarak atandı. Ekim 2003-Ekim 2006 tarihleri arasında Erzincan-Kemah Kaymakamı, 01 Kasım 2006-10.09.2008 tarihleri arasında Hakkâri Vali Yardımcısı, 21.09.2008-12.03.2012 tarihleri arasında Piraziz Kaymakamı ve aynı zamanda (son yedi aylık dönemde) Giresun Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Piraziz Kaymakamlığı döneminde Aralık 2008 – Aralık 2009 tarihleri arasında 12 ay süren askerlik hizmetini Personel Asteğmen olarak yerine getirdi. Birçok meslek içi eğitim ve seminer programına iştirak etti.
Bu bağlamda 2010 yılı içinde İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen 45 günlük bir program dâhilinde Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde kamu yönetimi, kamu ve maliye politikaları, hukuk, güvenlik ve benzeri konularda düzenlenen seminerler ile ülkenin devlet, özel sektör ve toplumsal yapısı, uluslararası kuruluşlar, bilimsel, teknolojik ve sektörel faaliyetler konularında bilgi ve tetkik gezi programlarına katıldı.

23 Mart 2012- 25 Temmuz 2015 tarihleri arasında Göksun Kaymakamı ve 28 Haziran 2015 – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında ise İznik Kaymakamı, 21 Haziran 2017- 29 Temmuz 2019 tarihleri arasında Bayburt Valisi olarak görev yaptı. 18 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 17 Temmuz 2019 tarihli ve 2019/200 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Şırnak Valiliğine atanmıştır.

Vali Ali Hamza Pehlivan, evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mersin Yeni Valisi İle Buluştu: “Ali Hamza Pehlivan.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Güncel Haber Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin