featured
  1. Haberler
  2. Köşe Yazıları
  3. Burçların Renkli Dünyası: Kadınların Karakterini Yıldızlarla Keşfedin!

Burçların Renkli Dünyası: Kadınların Karakterini Yıldızlarla Keşfedin!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadınlar ve Burçları…

Sevgili kadınlar hayatınız boyunca iki kelime etmek istemediğiniz bazı hem cinslerinizle mucizevi bir soru sayesinde saatlerce konuşabilirsiniz. “Burcun Ne???” Kadınlar birbirine bu sihirli kelimeyi söylediği anda o sohbet akmaz, adeta çağlar…

Bugün sizlere (özellikle erkeklere) kadınların burçları hakkında bazı hayati bilgiler vereceğim. Sonra da çıkarın kalem, kağıtlarınızı sözlü yapıyorum.

Koç:

Çok bilirler, yok yok tam olmadı, her şeyi onlar bilirler. “Yardımcı olur musun?” cümlesi koçun yazılımında yoktur. Koç kadını Survivor Taner gibi her maceraya tek başına dalar.

Baskın karakterlidir, erkeğe sözünü geçirmek ister ama sözünü geçirdiği erkeğe de saygı duymaz. Uzaklara gitmek ister, gitti mi de fazla açılmışız diye dönmek ister. İnsanın; “Ablacım ne istiyorsun Allah’ın sen, diyesi gelir koça.

Dedikodu yapamaz, kopya çekemez, hız limiti 75 ise 60’la gider, kurallara bağlıdır, yalana ve disiplinsizliğe toleransı sıfırdır, bir de söz verip yapmadınız mı terlikle kovalar vallahi.

Spiritüel aleme meraklıdır, gönül rahatlığıyla yanlarında ruh çağırabilirsiniz, içlerinde bir tavernacı yaşar, sabaha kadar birlikte eğlenebilirsiniz.

Boğa:

Ve karşınızda aforizma tanrıçası, dolaylı anlatım kraliçesi boğa… (yani ben) Ya arkadaş bir kere de doğrudan seni seviyorum, sana çok bozuğum filan desene, varsa yoksa alıntı. Boğa kadınına; “Hayatım nereye gidiyorsun?” diye sorsanız. “Nereye gideceğini bilen için tüm dünya kenara çekilir.” diye cevap verir.

Yahu eltime gidiyorum desene, net olsana gözünü sevdiğim. Duygusal anlamda kendini net ifade edemese de, iş hayatında ne istediğini bilen ender burçlardandır boğa.

Kafasına koyduğu her şeyi yapar, yeter ki istesin ama aşık oldu mu bütün planları şaşar, hemen ev terliklerini, alt aşortmanını giyip dolma sarmaya başlar.

Fakat, verdiği değeri sizden göremiyorsa Uçan Adam Sabri gibi “Allah” diye kaçın, çünkü tersi boktur çar diye bırakır sizi.

İkizler:

İki değil 10 kadın yaşar içinde, en tekinsiz burçtur, gülüp eğlenirken Medyum Memiş gibi zumzuğu ağzınıza çakabilir. Gönlünü hoş tutan erkekleri bünyesi reddeder, onu kanırtan, sinir hastası eden adamlara aşık olur.

Konuşkan ve eğlencelidir, seyahate bayılır. İkizler kadınıyla yemeğe giderseniz 3 saatten önce yemeğinizin gelmemesi garanti. “Tavuk var mı var, -makarna var mı var -ben lüfer alıyım o zaman,” diye sipariş verir.

Bir mekanda bir yemek geri gönderiliyorsa arkasındaki kadın muhakkak ikizler burcudur. Yaşını göstermeyen narin ve zarif bir yapıları vardır, en geç yaşlanan burç ikizlerdir.

Herkese şarladıkları, içlerinde bir şey tutmadıkları için yaşlanmamaları doğaldır. Oh iyi yapıyorlar valla biz tuttuk da oldu aynen devam.

Yengeç:

Güçlü görünmeye çalışıp bunu başaramayan tek burçtur. Bir yengeçle sohbet ederken bir şeylerin ılık ılık aktığını hissedersiniz, evet evet akan beyninizdir. İlişkiler hakkında hiç durmadan 72 saat konuşabilirler.

Sizi asla dinlemezler, en iyi dinliyor taklidi yapan burçtur. Siz ne anlatırsanız anlatın kafasında tavşanlar zıplar. Kazara arayıp, yarın dünyanın sonu geliyor deseniz, demek o yüzden benden ayrıldı yoksa bana hayatta kıyamaz olur yorumu.

Yengeç için kainattaki her şey kendisi ve sevgilisi ile ilgilidir. Tam bir sabah insanıdır yengeç, sabah 5 de bile kalksa mutlu ve neşeli uyanır.

Samimi ve komiktir, insan 1 gün bile görmezse özler yengeci, duygusallığını zekası ve fırlamalığıyla kapatır. Çok eleştiriye ve ihmal edilmeye gelemez.

Aslan:

Mor dağların prensesi gibi salınır etrafta. Göz süze süze ağzını büze büze konuşur. Lükse şaşaaya düşkündür, mümkün olsa tozosunu dolarla avroyla siler.

Arkadaşlarını aşırı sahiplenir, mazallah arkadaşının sevgilisini bir kızla görse, yemez içmez; “hayırdır canım!” mesajıyla yetiştirir hemen. Pozitif bilimlerden hazzetmez, hangi bölümü bitirirse bitirsin, hep yanlış bölümde okuduğunu düşünür. Bıraksalar, bütün aslanlar ressam, müzisyen, reklamcı olur.

Çok duyarlı ve akıllıdır ama sıkıntıya gelemez. Güvenilirdir, kesseler sırrınızı söylemez. Kendiyle o kadar meşguldür ki, dünya yanıyor deseniz koşarken hangi parfümü sıksam diye düşünür.

Nerde olmaz bir adam var, git ara bul getir saçlarını yol getir psikozuyla sevgili seçer, sonra da sabırla adam olmasını bekler. En hızlı laf sokan burçtur, mermi manyağı yapar sizi dikkat.

Başak:

Gözünde hep bir melankoli vardır, tıpkı acıların kadını Bergen gibi. Huzursuzdur, rahatın en çabuk battığı burçtur. Çok belli etmese de dedikoduyu sever. Arkadaş canlısıdır. Sabırlıdır, taşı ortadan yaran bir sabrı vardır.

Duygularını çok belli etmez, osuruğu kokmaz. Her zaman bir tarzı vardır, en olmadık kıyafetler başakta yakışır. Üniversitede ideal ev arkadaşıdır, titiz ve düzenlidir, tuvaleti cifler, banyoyu ovar, hayatta işten kaçmaz.

Ön planda olmayı sevmeyen ender burçlardandır. Şeytan ayrıntıda değil başakta gizlidir. Detaycıdır, kurduğunuz cümleden cımbızla bir kelimeyi seçer, ondan alınacak bir anlam çıkarır, hiç zaman kaybetmeden küser, siz daha ne olduğunu anlamadan arkasını dönüp gider. Küstürmeyin, huyuna gidin, düşünerek konuşun, nefesinizi tutarak cevap verin, hadi canım başınız ağrımasın.

Terazi:

Rahibe Teresa ile Lady Gaga arasında bir yerdedir. Çok pis aşık olur, çok çabuk unutur. Ruh hali değişkendir, evlenip çocuk mu yapsa, albüm yapıp stadyum konserlerine mi çıksa karar veremez. Stratejiktir, insani ilişkileri kuvvetlidir.

Bir günlük seyahate bile 4 bavulla gider. Terazi kadınının ruhunda fırtınalar bile kopsa suratındaki ifade hep Mona Lisa’dır. İsterse güzel yemek yapar ama isterse. Ev işine, yemeğe, ortodontiye eli yatkındır.

Üşengeçtir, sevgililerini hep yakın çevresinden seçer, aşık oldu mu da kendinden geçer. Bir yerde belirsizlik varsa terazinin tansiyonu düşer. Tez canlıdır terazi, onun için her şey net olmalıdır.

Aşık mısın, değil misin? Efendi misin, p*ç misin? Arkadaş mısın, sevgili misin? Net ol net der. Bu burcun kadınına yapılacak en büyük iyilik onu oyalamamaktır. Çünkü oyalanırsa sizi kabak gibi oyar.

Akrep:

Ne okursa okusun, sonunda hep bildiğini okur. Havalıdır, antin kuntine bayılır. Artizdir, herkesle samimi olmaz, “Etme çocukla sohbet küstürürsün, silme götünü camla kestirirsin”dir hayat mottosu.

Evin Ana gibi anaçtır. Hastaya şifa, dertliye deva, açlara çorba dağıtır. Bi kendine hayrı yoktur. Habire kendini eleştirir. Haset değildir ama kıskançtır. Favori içeceği diet coladır. Bazen siyah, bazen beyaz ister ama her şeyi tutkuyla ister.

Uçlarda yaşar, bazen o kadar uçlarda yaşar ki telefonu çekmez. Kafası attı mı atarlanır, o anaç toprak ana birden alayına isyan inadına Bayhan’a dönüşür. O yüzden kızdırmamaya gayret edin.

Bir de psişiktir ki oww, daha fikir senin aklına düşmeden, anlar hinliğini cinliğini gözünden. Parasının hesabını bilir, genellikle tek başına gezer, yalanınızı yakalarsa kafanızı tombi gibi ezer.

Yay:

Tanrının sopası yoktur, yay burcu kadını vardır. Güvenini kıranı, hevesini kaçıranı affetmez, yıl sonu elinde koçan biriken trafik polisi gibi yapıştırır cezayı. Mağrur durumdadır, burnu düşse acaba ne düştü diye eğilip bakmaz.

Her şeyi analiz eder, “Sen aslında öyle dedin ama başka bir şey demek istedin” diye cümleye başladı mı kaçın. Sevdiği adamı mutluluktan havalara uçurur ama adam dengesizlik yaparsa tutmayı unutur.

Hiçbir zaman çok zengin olamaz, ayda 1 trilyon da kazansa ay sonuna kadar saça saça bitirir. Ruh hali değişkendir, Walt Disney’den Murat Kekilli’ye dönüşebilir bir anda. Öğrenmeyi sever. Hep bir şeylere başlar; spora, latin dansına, diyete, güreşe ama sonunu getiremez.

En başarılı olduğu alan işidir, kahkaha attığı zaman da baya dişidir. İlişkisinde dönemeçlere meraklıdır, her şey çok güzel giderken neden hala tatile gitmedik diye ağlar, tatile gidildiğinde de “Niye gelmedik?” diye.

Oğlak:

Hayatı şakalarıyla karşılar, ancak çocuklarıyla inatlaşmaz, onları işten eve, evden eve taşıyabilir. Öfkesi gücünden değil amaçsızlık ve bilgisizlik karşısındadır. Teoride ayda 10.000 kazanır ama tatilde iki lahana bir kapla mı tutar.

Sosyal medyada selfie paylaşmaz, soğan doğrar. Ağzı yoktur, ağzını burnunu işe koyar, tüm duygusal karmaşasını çalıştığı yerde bırakır. Duygusal şantaj yapmaz.

Uygulamacıdır, hep bir proje peşindedir. İnsanı tanımayı sever, bilgi edinir. Hangi işte çalışsa işyerinin seminerine en çok katılan olur. Üşengeçtir, ama disiplinlidir. Yatağa girdi mi bir daha kalkmaz, oturdu mu kalkmaz, şahsen ararsanız 4 ay sonra açar.

Bu burcun kadını işinizi yapmanız için size yalvarmaz, size bir kalem verir, aklınıza gelen her şeyi, to do list’e yazın der.

Kova:

Herkesin ağzından alıntı yapar, küresel ısınmadan, kansere, dünya barışına her konuda uzman olan Kova kadını… Kendisini beğenmiş ve egoisttir. Karakteri ne olursa olsun, sizinle konuşurken doğru gibi yapar ama içinden bambaşka şeyler geçer.

Bazen gözlerinden ateş saçar, bazen de bir bebek gibi gülümser. İnternet her şeydir, bu yüzden yakınınızda bir wifi vardır. Elektronik aletlere ilgi duyar, en son model cep telefonundan ne kadar uzak kalırsa o kadar üşengeç olur.

Dikkatli ve hassas biridir, en ufak detayları bile görebilir. Grupla eğlenir, yalnız kaldığında dağılır. Hani o dalgın ama gerçekte her şeyi gören, duyan, hissedenlerden…

Balık:

Hayal gücü ve yaratıcılıkta zirvededir, gerçek dünyanın ötesine gidebilir. Ondan her şey beklenir, hatta beklentileri yerine getirir, sıkıntı yapar. Hüzünlüdür, bir kere ağladı mı Efsun abla bile başka kapıya kaçar.

Yaşamla sürekli savaş halindedir, ama size de bahşişini verir. En son moda onda da olsa vardır, şayet yoksa da bir şekilde oluşturur. Karşısındaki insanın en derin duygularını anlayabilir, ona göre davranır.

Aşırı derecede duygusal olduğundan, her şey onu etkiler. Ani duygusal iniş çıkışlarla doludur, bir anda gülerken bir anda ağlayabilir. Zor durumlarda kendini kapatır, kimseyle paylaşmaz, sadece içine atar.

Yumuşak huyludur, ama hırçınlığı da cabasıdır. Aldatıldı mı size 1 değil 10 değil 100 değil 1000 değil, size sayamayacağım kadar kere hakkını helal etmez. Dininizi sevginizi gider alır, yerine kin bırakır.

Derya Morcalı

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Burçların Renkli Dünyası: Kadınların Karakterini Yıldızlarla Keşfedin!
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Güncel Haber Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin